Celotelová terapia v kryosaune CRYO XC™

CRYO XC™ cryotherapy unit

O kryosaune CRYO XC™

Kryosauna je inovatívne zariadenie, ktoré poskytuje celotelové kryoterapeutické ošetrenie pri mimoriadne nízkych teplotách. Kryosauna sa stala jednou z najrozšírenejších foriem kryogénnej terapie. Teší sa obrovskej popularite a úspechu v oblasti športu, zdravia a wellness. Využitie kryoterapeutickej komory predstavuje jeden z najúčinnejších spôsobov terapie po zranení, pri zmiernení bolestí či zápalov, používa sa pri zlepšovaní pohyblivosti, sily, flexibility, zlepšuje stav pri mnohých autoimunitných ochoreniach, pozitívne vplýva na produkciu kolagénu a redukciu celulitídy. Na dosiahnutie týchto účinkov využíva extrémny chlad pri teplotách od -110 °C do -160 °C.

Ako procedúra v kryosaune CRYO XC™ funguje?

Systém mieša pary kvapalného dusíka so vzduchom tak, aby vo vnútri kabíny vznikali extrémne nízke teploty. Pred začatím samotnej procedúry je kabína kryosauny predchladená na štandardnú teplotu, akonáhle sa proces predchladenia dokončí, kabína je pripravená na procedúru. Pri nej sa teplota v kabíne pohybuje od -110 °C do -160 °C v závislosti od nastaveného režimu. Dĺžka procedúry sa môže líšiť a pohybuje sa od 2 minút do 3,5 minúty. Teplota aj dĺžka procedúry sa môžu zmeniť kedykoľvek počas procedúry v závislosti od požiadaviek klienta.

CRYO XC™ Plus Cryotherapy unit
Callum Smith

Aké sú účinky celotelovej kryoterapie?

Počas procedúry veľmi chladný vzduch rýchlo znižuje teplotu kože, na čo telo reaguje iniciovaním procesu vazokonstrikcie, teda zúžením ciev. Ide o obrannú reakciu tela na extrémne prostredie. Keď sa procedúra a stimulácia nízkymi teplotami skončia, nastáva proces vazodilatácie, teda rozšírenie ciev, vďaka čomu zase obohatená krv prúdi do oblastí, z ktorých bola vytlačená. Keď klient opustí kabínu kryosauny, pociťuje pôsobenie endorfínov. Tento proces, ako aj proces zvýšeného prietoku krvi do končatín, môže trvať až 4 hodiny.

Podpora CRYONiQ

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa kontroly kvality, certifikácie a štandardov kvality nás kontaktujte na adrese support@cryoniq.sk