CRYO XC™ Anthracite Pressurized
CRYO XC™ Anthracite Non-Pressurized

Inštalácia celotelovej kryosauny

Kryoterapia je liečba, ktorá našla svoje uplatnenie v mnohých oblastiach ako je šport, zdravie, wellness či kozmetické využitie. Využívajú ju športovci, súkromné osoby, lekári, fyzioterapeuti a ďalší špecialisti na regeneráciu.

Inštalácia kryoterapeutickej komory ponúka príležitosť poskytnúť klientom nový typ liečby. Tak ako pri každej inej forme liečby, tak aj pri kryoterapii je nutné dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Aké sú podmienky na inštaláciu kryosauny?

Prvou podmienkou je inštalácia kryogénnej komory v dostatočne veľkej miestnosti. Tá musí spĺňať kritériá na umiestnenie celotelovej kryokomory. Odporúčaná podlahová plocha je 15 – 20 metrov štvorcových.

Samotná kryosauna Cryo XC™ je veľmi univerzálna a vhodná do väčšiny typov miestností, pretože v rozloženom stave je možné ju preniesť aj cez dvere so šírkou 60 cm, čo z nej robí jedinečné zariadenie. Je však plnená dusíkovými fľašami, takže je pri výbere vhodnej miestnosti potrebné zvážiť aj nutnosť priechodu pre dusíkové fľaše.

Naša kryosauna pracuje s kvapalným dusíkom, čo je plyn stlačený do kvapalnej formy. Dusík v plynnom skupenstve je netoxický a je primárnou zložkou vzduchu, ktorý dýchame. Napriek tomu, ak koncentrácia dusíka vo vzduchu prekročí určitú hranicu (pod 19% v okolitom ovzduší), existuje zvýšené riziko hypoxie (stav, pri ktorom dochádza k nedostatku kyslíka). To môže viesť k závratom a v istých prípadoch aj k mdlobám. Preto do našich zariadení inštalujeme niekoľko bezpečnostných prvkov. Aby sme umožnili vývod dusíka z kabíny, nevyhnutný je vhodný ventilačný systém alebo vývod cez stenu.

Aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť v miestnosti s kryozariadením, je nutné nainštalovať systém obnovy vzduchu. Priestor musí byť tiež vybavený kyslíkovým senzorom na signalizáciu úrovne kyslíka. Ak dôjde k prekročeniu prednastavenej úrovne, alarm sa vypne a aktivuje sa ventilačný systém tak, aby zabezpečil, že miestnosť bude bezpečná.

Stainless steel pressurized tanks for storage of liquid nitrogen
Transfer Hose
Liquid nitrogen vessel

Podpora CRYONiQ

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa kontroly kvality, certifikácie a štandardov kvality nás kontaktujte na adrese support@cryoniq.sk