Rýchlejšia regenerácia pre športový úspech

Kryokomora na podnikanie

Zvýšte vaše výkony!

Kryoterapiu používajú športové kluby po celom svete. Naše zariadenia navštevujú napríklad aj hráči Manchester United. Športovci sa počas tréningu a tréningov neustále zúčastňujú rôznych fyzických aktivít, čo môže prinášať rôzne komplikácie od únavy svalstva, vyčerpania až po rôzne zranenia. Sami dobre viete, že v takýchto prípadoch neviete podať plný výkon. Vďaka kryoterapii viete situáciu zmeniť a vrátiť sa čím skôr do hry!

Blahodarné účinky

Kryoterapia ponúka uvoľnenie organizmu a z toho vyplývajúcu podporu terapeutických účinkov.
Vaši zákazníci dnes ocenia dobre známe účinky pri celkovej regenerácii, liečbe stresu, chronickej únave, zápaloch kĺbov, problémoch s chrbtom, rekonvalescencii, či pri zlepšovaní športového výkonu.

Kryosauna zbaví stresu
Kryosauna do domácnosti

Zotavte sa po cvičení

Po cvičení potrebujú svaly v tele čas na zotavenie. Súčasný výskum naznačuje, že celkový čas zotavenia sa po kryoterapii môže skrátiť, čo umožňuje športovcom rýchlo sa vrátiť späť do hry. Kryoterapia môže tiež pomôcť zmierniť bolesť svalov ako aj znížiť pravdepodobnosť ich svalov. Navyše, kryoterapia môže pomôcť aj pri obnove poškodených svalov a tkanív po tom, čo boli zatlačené na limit alebo zaňho. Kryoterapia môže pomôcť urýchliť proces obnovy tým, že stimuluje pohyb krvi a lymfatických tekutín, čím sa do svalov a tkanív dostanú veľmi potrebné živiny a kyslík. Okrem toho, zmierňuje zápal, čím môže pomôcť pri obnove a zotavení svalstva.

Ako funguje kryoterapia v športe ?

Krok 1: Športovec vstupuje do kryosauny

Po vstupe do kryosauny studený prúd zmesi dusíka a vzduchu aktivuje termoreceptory v koži. Tie začnú do mozgu vysielať elektrické impulzy. Centrálny nervový systém identifikuje stav ohrozenia. Tým sa aktivuje komplexná adaptačná reakcia zameraná na obranu tela, aby prežilo v extrémne chladnom prostredí.

Krok 2: Vazokonstrikcia

Centrálny nervový systém vysiela signály do svalov a cievneho systému, čím vyvoláva kontrakciu svalov a zúženie krvných ciev. To urýchľuje tok krvi, výživy a iných zdrojov z periférnych častí tela do jadra tela.

Krok 3: Detoxikácia a obohatenie krvi

Aby telo rýchlo dodalo dostatok výživných látok do hlavných orgánov, spustí sa hyperprodukcia na obohatenie krvi o erytrocyty, kyslík, kolagén a ďalšie nevyhnutné látky. Metabolity a toxíny sa rýchlo odbúravajú a eliminujú.

Krok 4: Vazodilatácia

Po opustení kryosauny termoreceptory rozpoznávajú návrat do normálneho prostredia, čo spúšťa vazodilatáciu a návrat obohatenej krvi do periférnych častí tela. Výživové látky prenášané krvou sú absorbované periférnymi systémami – svalmi, tkanivami, kĺbmi a pokožkou.

Získajte nazáväznú cenovú ponuku.

Pred žiadosťou o cenovú ponuku celotelovej kryokomory CRYO XC, vyplňte prosím konfigurátor. Ak náhodou neviete niečo nakonfigurovať, označte políčko neviem. Nastavenie konfigurátora zaberie pár minút, ale nám pomôže vytvoriť si predstavu o produkte, ktorý Vás zaujal.  V prípade, ak máte záujem o prístroj na lokálnu kryoterapiu CRYO LC, vyplňte po stlačení tlačidla “Žiadosť o ponuku CRYO LC” formulár v kontakte a budeme Vás kontaktovať.
V prípade, ak sa Vám nechce písať, ani vypĺňať konfigurátor, zavolajte nám na telefónne číslo +421 907 026 201.